Yeni Başkan Kim Olmalı?
Efendi SARI

Efendi SARI

Yeni Başkan Kim Olmalı?

05 Aralık 2016 - 00:11 - Güncelleme: 05 Aralık 2016 - 01:04

Göreve geldiği günden beri İl Başkanlığı ile ilgili istenilen performanstan çok uzak kalan Fatih Yeşilyurt, onca badireden sonra istifası istenen isim olarak Ak Parti Erzurum İl Başkanlığından alındı.

Ne olursa olsun bu kadar önemli bir görevde bulunmuş olması hasebi ile şehre ve ülkeye katkıları olmuştur. Tüm eksiklerine rağmen bu katkılarından dolayı kendisine teşekkür etmeden de geçmek istemiyorum.

İstifa kararının çoook öncesinde başlayan yeni başkanlık yarışını kısa zaman önce haber sayfamızda yayınlamış ve isimlerin bazılarından tepki bile almıştık. O gün bizlere tepki gösterenlerin bu gün başkanlık yarışında nasıl bir çaba gösterdiğini de ibretle izliyoruz.

Şimdiye kadar adaylığını açıklayan isimler hakkında tek tek konuşmak yerine, şehrimizi, bölgemizi ve ülkemizi düşünerek değerlendirme yapmak ve ihtiyacımız olan 'Başkan' profilini çizmek istiyorum.

Sadık!
Ak Parti Teşkilarları için, Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin iyiden iyiye kabul edilmeye başlandığı bir dönemde, Ak Parti Kurucu Genel Başkanı ve bu gün ülkemin en tepesindeki isim olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Yalnız olduğumu biliyorum' demesinden daha ağır ve acı bir cümle olacağını hiç düşünemiyorum.

Ülkemiz, bir uçurumun kenarından gözleri bağlı bir halde süratle yol alırken, Doğu'nun kalesi hükmünde olan Erzurum'da, Cumhurbaşkanımızın bu yalnızlığına hayatı pahasına ortak olabilecek bir Bakşan'a ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum.

Öyleki gerek PKK, gerek FETÖ ve gerekse tüm diğer düşmalarımızla en az Cumhurbaşkanımız kadar mücade edebilecek bir Başkan!

Samimi!
Başta kuracağı merkez ve ilçe teşkilatları olmak üzere, Erzurum milletvekilleri, yerel yönetim mensupları ve Belediye başkanları yanı sıra, sivil toplum örgütleri ile belli bir disiplin içerisinde ortak hareket edebilme kabiliyetine haiz ve tüm bu kanalları kullanarak halka her an dokunabilecek bir Başkan!

Tarafsız!
Alacağı kararlarda herhangi bir isme danışmak yerine, Hak için Halk'la konuşup onların taleplerini teşkilatlarının görüşüne göre neticelendirmesini bilen bir Başkan!

Teşkilatçı!
Oradan, buradan değil, bizzatihi Ak Parti teşkilatları içerisinden gelen ve teşkilat yapılanmasını çok iyi bir şekilde yöneterek, il ve ilçe teşkilatlarını her an canlı tutabilecek bir Başkan!

Bu dört ana unsurun dışında, tüm şehre hakim, hataların oluşmasını engel olabilecek ve bile bile hata yapan kişilere hangi şartta olursa olsun hesap sorabilecek bir Başkan!

Şimdi hepinizin beni 'hayal kurmak' ile suçladığınızı tahmin edebiliyorum. Lakin ihtiyacımızın böyle bir başkan olduğunda hem fikir olduğumuzu da biliyorum.

Ve yine yazımızı okuduktan sonra, 'Hah, tamamdır. Tam da benden bahsetmiş' diyebilme ihtimali olan birkaç kişiye de, bir kaç özel hatırlatma da bulunmak istiyorum.

1 - Siz değilmiydiniz FETÖ'ye 1 Kasım seçimlerinde reklam desteği veren!

2 - Siz değilmiydiniz sosyal hayatınızla adınızdan bol bol söz ettiren!

3 - Siz değilmiydiniz doğrudan temin işin peşine düşen!

4 - Siz değilmiydiniz, Parti giderlerinin dahi, daha doğru düzgün hesabını veremeyen!

Evet, sizlerdiniz ve bu yazımızda bahsedilen o hasletlerin hiçbirine haiz değilsiniz...   

Ama, bu şartlara haiz birkaç isim var.

Duam odur ki; bu isimlerden biri fark edilir ve Ak Parti Erzurum için yeni ve güçlü bir oluşumun temelleri atılır.

 

 

Son Yazılar