Seçmenin 1 Kasım Mesajı
Efendi SARI

Efendi SARI

Seçmenin 1 Kasım Mesajı

05 Kasım 2015 - 15:21 - Güncelleme: 05 Kasım 2015 - 17:45

Yine yanılmadım, ama bu kez mutluyum.

1 Kasım’da yeniden seçim kararı alınmasından sonra 15.10.2015 Tarihinde Erzurum için yazdığım yazımda, Ak Parti’nin süreci iyi değerlendirme yollarını kaleme almış ve oy hedefi olarak 290 Bin rakamını belirtmiştim.

7 Haziran öncesi yazdıklarımın gerçekleşmesinden dolayı ne kadar üzüldü isem, 1 Kasım öncesi yazdıklarımın gerçekleşmesinden bir o kadar sevindim.

1 Kasım Sonucunu İyi Okumak!

Ak Parti ülke genelinde %49.4, Erzurum’da ise %67.76 gibi bir oya ulaştı. Erzurum'da alınan sonuç her ne kadar 2011 seçimleri öncesi yaklaşık 2 puan kayıp gibi gözükse de 2014 seçimleri dâhil son 3 seçimin zaferidir.

Bu sonuçla aslında seçmen Ak Partiye şunları söylemek istedi;

Ey Ak Parti, bizler millet olarak sana verdiğimiz mührü istediğimiz zaman geri almasını biliriz ve bunu 7 Haziranda seni biraz hırpalayarak gösterdik. Bunu iyi bilin ve sakın bir daha şımarmayın!

Ey Ak Parti, 7 Haziran seçimleri sonrası başlayan PKK operasyonlarını gönülden destekliyor ve terörün kökünü kazıyana kadar devam etmeni istiyoruz. KCK, DHKPC, DAEŞ gibi hiçbir terör örgütünün içerden veya dışarıdan saldırılarına maruz kalmak istemiyoruz.

Ey Ak Parti, PKK’nın kökünü kazımanı ve çözüm sürecini siyasi arenaya çıkmış üç beş çapulcu ile değil bizatihi halkın kendisi ile tamamlamanı istiyoruz.

Ey Ak Parti, güvenlik güçlerimize sağlanan operasyon kabiliyeti haklarının güçlendirilerek korunmasını,  onların maddi ve manevi olarak sıkıntılarının ortadan kaldırılmasını istiyoruz.

Ey Ak Parti, millet olarak daha güçlü bir ekonomi ve müreffeh bir yaşam hakkı istiyoruz.

Ey Ak Parti, toplumun her kesimine karşı kucaklayıcı ve samimi olmanı, hain ve masumu birbirinden ayırmanı istiyoruz. 

Ey Ak Parti, Yeni Bir Anayasa ve Yeni Bir Yönetim şekli için %50 olarak arkandayız. Değişiklikleri yaparak referandum yolu ile Bize Gel. Sana destek olacak ve bu devrimi birlikte gerçekleştireceğiz.

Bu söylemler tabiî ki çoğaltılabilir. Ama en önemlisi bunlar değimlidir?

Evet, Ak Parti tüm bu talepleri doğru bir şekilde değerlendirebilmeli ve yol haritasını buna göre belirlemeli.

Peki ya Erzurum?

Ak Parti Erzurum teşkilatı 7 Haziran'da kendisinden MHP'ye kayan oyların hemen hepsini geri alırken, HDP’ye kayan oyların büyük bir kısmını almayı başarsa da yaklaşık 7 bin oyu hala daha geri alamadığını iyi bilmeli. Ve bunun sonucunun da nerede ise 5’inci vekile mal olabileceğini görmeli!

Ak Parti ulaştığı 281.706 oy ile 5’e bölümde 56.341 sonucu ile karşılaşıyor. HDP ise halen daha 51.204 oy ile tehlike noktasında bekliyor! Umarım bu değerler doğru anlaşılır ve önümüzdeki dönem içerisinde Ak Parti için HDP’den gelecek oyların ne denli önemli olduğunun idrakine varılır…

Zaferin mutluluğunu kısa da olsa yaşayalım.

1 Kasım seçimlerinin en çok çaba gösterenleri şüphesiz Ak Parti Milletvekili  adayları oldu. Rakipleri darmadağın bir halde iken onlar gecelerini gündüzlerine katarak çalıştılar. Özellikle Zehra Taşkesenlioğlu ve Orhan Deligöz adeta arı gibiydi. Ve emeklerinin karşılığını milletten aldılar.

Tebrikler Sayın Vekiller.

Ak Parti Gençlik kollarının, en az ana kademe kadar fedakârlık yaptığına şahit olduk.

Tebrikler Ak Parti Gençlik Kolları.

Ak Parti yönetimi ise birkaç isim haricinde üzerine düşeni yapmak için çalışmalarını aksatmadan devam ettirmeye çalıştı.

Tebrikler Ak Parti yönetimi.

Şüphesiz bu zafere en büyük katkı, tecrübesi ve performansı ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve ekibi tarafından sağlanmıştır. Ekibi derken sadece Erzurum Büyükşehir Belediyesinden bahsetmiyorum.

Onunla birlikte alt belediyelerin birbirleri ile uyumlu çalışarak en üst performansı sergileyebilme çabalarından bahsediyorum.

Tebrikler Ak Parti’li Yerel Yönetimler.

Ve tebrikin en büyüğü feraseti ve dirayeti ile ülkeyi adeta uçurumun kenarından alan milletimin ta kendisine gelsin.

Tebrikler Ülkem, Tebrikler Bölgem, Tebrikler Dadaş Şehri Erzurum… 

Son Yazılar