Erzurum’un Yeni Kabine’den Beklentisi
Efendi SARI

Efendi SARI

Erzurum’un Yeni Kabine’den Beklentisi

18 Mayıs 2016 - 23:44 - Güncelleme: 19 Mayıs 2016 - 00:20

AK Parti’de 14 Kasım 2014 de başlayan ve 7 Haziran 2015 seçimleri ile güçlü bir şekilde dillendirilen Yeni Türkiye söylemi, 1 Kasım 2015 seçimlerinde yenilikçi bir siyasi yapı ile birlikte 2002 ruhuna sahip olmanın önemini ortaya koymuştu.

Öyle ki yenilikçi ve reformist bir politikanın yanı sıra dava özünün kaybedilmemesinin önemi de ortaya çıkmış, halk tarafından 7 Haziran 2015 seçimlerinde verilen mesaj AK Parti tarafından doğru okunarak 1 Kasım 2015 listeleri hazırlanmış ve mutlak üstünlükle bir seçim sonucu alınmıştı.

Sayın Davutoğlu’nun bundan sonraki süreçte seçim vaatlerini yerine getirme noktasındaki emekleri takdire şayan. Lakin son olarak verdiği kararı da saygı ile karşılamak gerektiği kanısındayım.

Peki, Şimdi Ne Olacak?

Tüm Türkiye gibi Erzurum’un da gözü belirlenecek yeni Genel Başkan adayında. Kesin olmamakla birlikte isim de hemen hemen belli gibi.

Sıradışı bir durum olmaz ise şehrimize ayrı bir önem veren ve komşumuz olması hasebi ile hemşehrimiz de diyebileceğimiz isim ön plana çıkmış durumda.

Lakin bence bizler yeni Genel Başkan ve Başbakan’dan çok yeni kabinede ki Erzurum’un yerini düşünmeliyiz.

Ak Parti’nin kuruluş tarihi olan 14 Ağustos 2001 den bu yana elinden gelen tüm desteği sunan Erzurum, bu yeni kabineden çok şey bekliyor.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki İçişleri Bakanının kim olacağı net bir kabine de, Erzurum ikinci Bakanını gönülden istemektedir.

Türkiye’yi uçurumun kenarından alan yiğit isimlerden biri olan ve içerisinden geçtiğimiz böyle kritik bir dönemde tüm terör örgütleri ile mücadeleyi kendisine hayat felsefesi haline getiren, bu münasebetle tüm ülkeye malolan İçişleri Bakanımız Sayın Efkan Ala’nın görevine devam etmesinin yanı sıra;

Hali hazırda şehrimizi temsilen TBMM’de bulunan 5 vekilimizden birine veya kabine de olmasa bile şehrine, siyasi partisine ve ülkesine hizmet etmeye devam eden fedekar dadaşlardan birine verilecek Bakanlık görevi Erzurum’u ve tüm Erzurumluları ziyadesi ile memnun edecektir.

Bununla birlikte, en sıkıntılı dönemlerde bile Ak Parti’ye olan desteğini hiçbir şekilde eksik etmeyen Erzurum ve ülkemizin dört bir yanında yaşayan 2 milyona yakın Erzurumlu ile Ak Parti Genel Başkan Yardımcılıkları içerisinde söz hakkı alan bir hemşerimizi görmek istiyoruz.

Tabi bunlar bir talep ve temenniden ibaret. Bu talep ve temennilerimizin yetkili isimler tarafından değerlendirileceğine dair düşüncem tamdır.

Ancak burada devreye, siz kıymetli okuyucularımızın ve hemşerilerimizin tavırları girmekte. Bizlerle aynı düşünceyi paylaşan tüm hemşerilerimizden bu konuyu dillendirme, paylaşma ve talep etme desteği bekliyoruz.

Belirlenecek yeni Ak Parti Genel Başkan ve Başbakan adayından talebimiz açık ve nettir;

Dadaşlar diyarı Erzurum, Sayın Bakanımız Efkan Ala ile birlikte bir Bakanlık ve Ak Parti Genel Merkezinde söz hakkı alacağı bir Genel Başkan yardımcılığı ile Yeni Türkiye’nin şekillenmesinde daha fazla sorumluluk ve söz hakkı alma talebindedir. 

Son Yazılar