Çok geç artık...
Hakan Akbaba

Hakan Akbaba

Çok geç artık...

08 Eylül 2017 - 14:42 - Güncelleme: 08 Eylül 2017 - 14:43

Son günlerde Siyasi hayaller kurmaya çalışanlara çok sık rastlamaya başladık. Eskisi gibi olsun, sıfırdan alalım gibi sözlerle geriye dönük mesajlar verilmeye başlandı. Bunları söylemek hayalden öteye geçmeyeceğini hepimiz biliyoruz. O zamanın şartları ile şuan ki şartlar arasında ki uçurumu görmezden gelmekte olmaz. Böyle bir şey isteseniz de olmaz. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Elbette yanlışlar düzeltilmeli ve yaşananlardan ders alınmalı ama geri dönülmez bir yola girildiğinin de farkındasınız umarım.

Şartlar neyi gerektiriyorsa Siyasi ortam ona göre şekilleniyor. Ergenekon-Balyoz davası, Fetö terör örgütü davası, 17-25 aralık operasyonu gibi bir çok çalkantılı dönemin yaşandığı kriz ortamları, hiç şüphesiz siyasi şekillenmelere sebep olmuştur. Bugün keşke dediğimiz bir çok olay yaşandı ve geri dönüşü artık yok.

Bir çok yanlış iş oluyor. Elimizden geldiğince, sesimizin çıktığı kadar söylemeye çalışıyoruz. Bunlar şuan ki ortama zarar veriyor sözleri kulağımıza gelmiyor değil. Aksine bu işlerin olması topluma daha çok zarar veriyor. Bürokrasinin Sivil mekanizmaların kontrolü altında olması daha iyi değil mi?

Herhangi bir kamu kurumunda yolsuzluk gördüğünüzde sussanız bunun hesabını vermeyeceğinizi düşünüyorsanız büyük yanılgı içerisindesiniz. Sussanız kangren olmuş bölgeyi toprağa gömmüş gibi olursunuz. Kangren ilerler. Zaten bir halt yediklerinde verdikleri cevap hazır. Bilmediğiniz işler var. Tahmin ediyorum ki bugün daha rahat hareket edememelerinin sebebi toplumda yazan, çizen, konuşanlar sayesindedir. 

Şu yaşımızda gördüklerimizden sonra öğrendik ki; yaşanan her hata geçmişte yapılan hataların tekerürüründen ibaret. 

Değişen koltuklar değil, üzerine oturanlar. Makama gelen aynı hataları yapmaya devam ediyor. Kendi Aile ve çocuklarının sorumluluğunu taşıyamayan adamlara koca bir toplumu teslim ediyoruz. Bir vakitten sonra arkasına dönüp baktığında korumaya çalıştıkları değerlere nasıl zarar verdiklerini görüyorlar.

Bu işler böyle yürüyor diye bir şey yok. Bu işleri sizler böyle yürütüyorsunuz!

Ne yazık ki iktidar, birilerinin heva ve heveslerine, ihtiraslarına feda edilmeye çalışılarak yıpratıldı. 

İyi dilekler sunmaya çalışacağım ama ne yazık ki yaşananlar buna büyük bir set gibi engel oluyor. Saygılarımla..  

Son Yazılar

', 'auto'); ga('send', 'pageview');