TRT’de Değişim Devam Ediyor

TRT'de Değişim Devam Ediyor

TRT Genel Müdürlüğünden sonra Erzurum Bölge Müdürlüğünde de değişime gitti. Göreve, kendini başarıları ile ispat etmiş tecrübeli bir isim getirildi.

04 Kasım 2014 - 19:02 - Güncelleme: 04 Kasım 2014 - 20:50

 

TRT Erzurum Bölge Müdürlüğüne Ayça Alemdar getirildi.
 

Uzun yıllardır kurumda Bölge Müdürü olarak görev yapan Salih Lütfü Şengül uzman olurken, kurumda Destek Hizmetleri Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ayça Alemdar Bölge Müdürlüğü görevine atandı.
 

Yaklaşık iki ay önce Radyo müdürlüğü görevine getirilen Erdal Kural da yapılan değişiklik çerçevesinde görevinden alınarak, Destek Hizmetleri Müdürlüğüne atandı. Kural’dan boşalan Radyo Müdürlüğü görevine ise Prodüktör İsmail Bingöl atandı.
 

AYÇA ALEMDAR KİMDİR?
İlk orta ve lise tahsilini Erzurum’da tamamlayan Ayça Alemdar, 1997 yılında Atatürk Üniversitesi Mühendislik fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Sayısal Yöntemler Ana Bilim Dalı’nda Tezli Yüksek Lisansını tamamladı. Alemdar, TRT Erzurum Bölge Müdürlüğü Destek Hizmetleri Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütüyordu.
 

İSMAİL BİNGÖL KİMDİR?
1962 tarihinde Erzurum’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da tamamladı. Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Aynı okulda yüksek lisans yaptı. 1986-88 yılları arasında Ankara Defterdarlığında çalıştı. 1988 yılının Nisan ayından bu tarafa TRT Erzurum Radyosunda program yapımcısı olarak çalışıyor. 1994-2000 yılları arasında Atatürk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Radyo-Televizyon Yayıncılığı bölümünde, 2001 yılında ise İletişim Fakültesinde ‘Radyo Programcılığı’ dersini verdi. Radyo programcılığı dalında Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından değişik tarihlerde ödüle layık görüldü. 1991 yılında Milli Prodüktivite Merkezi tarafından ‘ Verimliliğe Katkı’ ödülü verildi. Kırağı, Akademi, Kalem ve Onur, Düşünce ve Sanatta Adım, Çizgi, Ay Vakti, Türk Edebiyatı, Dergâh, Lika, Sühan, Mortaka, Beyazdoğu, Tarih Yolunda Erzurum, Erzurum Sevdası, Berceste, Az Edebiyat, Bizim Külliye, Edebiyat Ortamı, Bir Nokta, Dil ve Edebiyat, Ayraç gibi değişik dergilerde; edebistan, dergibi, turkedebiyatı, turkuler.com, sanatalemi.net, ögretmenlersitesi, şiraze, Erzurumajans gibi edebiyat ve kültür sitelerinde yazı, şiir ve röportajları yayımlandı. Ayrıca, 2 Haziran 1992 tarihinden bu yana Erzurum gazetesinde yazmaktadır.
 

ESERLERİ
Yaşadığı şehirle ilgili portre ve denemelerini bir araya getirdiği “Türkülerde Yaşayan Şehir Erzurum(1999) ” adlı kitabı, Dergah Yayınları Erzurum Kitaplığı serisinden, ‘Ay Düşleri(2009) ‘ adlı kitabı Ares Yayınlarından çıktı.


Ayrıca yayınlanmayı bekleyen deneme,şiir,röportaj ve incelemeleri var.
Yeni çıkan kitapları: Atalar Mirası Gönül Yarası Türküler (2014) - ÜLKE KİTAPLARI, Ey Kelime.. Ve Ey Ses.. (2014)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yusuf Durmuş Ilıca ESO İçin Adaylığını Açıkladı
Yusuf Durmuş Ilıca ESO İçin Adaylığını Açıkladı
Öğretmenlik Meslek Kanunu Mecliste
Öğretmenlik Meslek Kanunu Mecliste
', 'auto'); ga('send', 'pageview');